neděle 23. dubna 2017

Rychle a zběsile 8 - 900 milionů v kapse a miliarda na dohled!

Vin Diesel se směje. Asi nějak takhle. Ha Ha Ha.

Jasně, není žádným tajemstvím, že tržby v USA pajdají a zaostávají od začátku za sedmičkou. Jenže sedmička měla ohromné PR díky smrti Paula Walkera, ke kterému měli Američani mnohem intenzivnější vztah. Znali ho už od mala...


...z reklam na pamprsky.I bez Paula Walkera se ale Dieselovi podařilo urvat za dva víkendy z amerických kin 163, milionů a udržet si první místo v návštěvnosti. Jasně, jsou filmy, které to udělají za víkend (nejblíž zřejmě Strážci Galaxie 2), ale pořád je to solidní suma a nic na tom nezmění ani to, že druhý týden tržby padly o masivních 60,8% a dělaly jen 38,7 milionu dolarů.  

Ve světě film udělal za víkend v podstatě totožnou sumu 163,4 jako celkové americké tržby a když se to sečte, tak dostaneme číslo, u kterého se Batman se Supermanem začnou nervózně ošívat a dělat, že tu nejsou. Ze zahraničních trhů má Rychle a zběsile 8 totiž 744,8 milionů a celkem z celé planety 908,4. Miliarda padne tento týden a i když miliarda a půl to asi nebude (na to budou chybět dolary z americké půdy, které se u sedmého dílu zastavily na sumě 353), je to pořád výkon na úrovni těch největších superhrdinů. 

Samozřejmě, nebylo to zadarmo. Natočit osmičku stálo podle odhadů 250 milionů dolarů, ty se ale bohatě vrátí, film si skvěle vede na spoustě zahraničních trhů v čele s Čínou a ještě nad  miliardu dosype.  Takže Vin Diesel se může radovat. Zaslouženě. Osmička se povedla0 komentářů:

Okomentovat

Děkujeme za Váš názor.