pátek 31. března 2017

Premiérová 28. řada Simpsonových odstartuje již oblíbeným maratonem, nyní s novým hlasem Lízy Simpsonové

V sobotu 1. dubna slaví stanice Prima COOL již osmé narozeniny. Dárky ale dostanou diváci!

TOP 5: Skvělé seriálové crossovery - Když se spojí dva televizní světy
Všichni milovníci bláznivé rodinky ze Springfieldu se mohou těšit na další Žlutý maraton, který odstartují v obvyklém čase 17.55 čtyři reprízy předchozích řad a ve 20.00 přijde na řadu šest premiérových dílů 28. řady Simpsonových. Postavička Lízy Simpsonové se divákům poprvé představí s novým hlasem. Lízu po nedávno zesnulé Heleně Štáchové namluvila Ivanka Korolová.
Simpsonovi rozjíždí rekordní 28. řadu a znovu boří všechny hranice. Efektně dysfunkční rodinka získá novou hlavu rodiny v nečekané podobě pana Burnse, opustí Springfield a odstěhuje se za lepším do Bostonu, odhalí nebezpečnou podstatu Krustyho nových sladkostí a zažije adrenalinové vzrušení dětské lakrosové ligy. Speciální čarodějnický díl, který je rekordní 600. odvysílanou epizodou seriálu, paroduje slavné filmy Hunger Games, Šílený Max: Zběsilá cesta, Goldfinger a Kingsman: Tajná služba. A to všechno Simpsonovi stihnou už v prvních šesti dílech! 

Simpsonovi: Proč vyvolal kultovní animáč protesty v Bolívii?


V těchto dílech se čeští diváci seznámí s novým hlasem Lízy Simpsonové. Po zesnulé Heleně Štáchové, která tuto odhodlanou vegetariánku s až přehnaným smyslem pro pořádek a spravedlnost dabovala 25 let, převzala pomyslnou štafetu Ivanka Korolová. Tato talentovaná dabérka, která namluvila mimo jiné Alici Cullenovou ve filmové Twilight sáze, roli získala právě na doporučení Heleny Štáchové.

TOP 5: Naše nejoblíbenější aktuálně běžící animované seriály - Kreslené pořady nejsou jen pro děti

Není to zdaleka první přeobsazení dabingové role ve Springfieldu. Od 13. řady nahradil ze zdravotních důvodů Vlastimil Zavřel v roli nepříliš povedeného otce Homera Vlastimila Bedrnu. Po zesnulém Bedřichu Šetenovi, který celých 25 sérií daboval křehkého prevíta Burnse, se po pečlivém vybírání tohoto postu ujal herec a dabér Jan Vlasák. Stejný osud potkal i postavičku zpravodaje Kenta Brockmana, kterého od 27. řady namlouvá Jaromír Meduna po zemřelém Vladimíru Fišerovi.
V rámci maratonu Simpsonových se můžete těšit na těchto 6 dílů: Monty Burnsův létající cirkus; Virtuální rodina; Nesnášíme Boston; Speciální čarodějnický díl XXVII; Důvěřuj, ale prověřuj a Kouč „K“.

Deset projektů, které si bez dabingu neumíme/nechceme představit (první část)

Zajímavosti:
Simpsonovi běží už 28 let a kromě toho, že jsou nejdéle vysílaným animovaným seriálem, jsou také sitcomem s největším počtem epizod. Speciální čarodějnický díl 28. řady pokořil neuvěřitelnou hranici 600. dílu seriálu. Navíc bylo potvrzeno, že se Simpsonovi dočkají také 29. a 30. řady a stanou se tak nejdelším seriálem historie.

Synopse epizod:


01) Monty Burnsův létající cirkus

Nevysvětlitelné zmizení ikonické nadživotní sochy tlouštíka s obří koblihou nad hlavou rozpoutá ve Springfieldu chaos. Na jejím místě vyroste náhrada. Ale sluneční paprsky odražené od jejího chromovaného povrchu spálí město na prach. Starosta sice slíbí, že Springfield znovu vstane z popela, jenže uběhne šest měsíců, a město je stále v troskách. Simpsonovi proto prosí pana Burnse, aby pomohl s financováním nutné rekonstrukce. Burns souhlasí pod podmínkou, že bude moct uspořádat představení. Líza se pak náhodou stane Burnsovou asistentkou a odkrývá tajemství jeho minulosti.¨

02) Virtuální rodina

Psychiatr, u kterého se pan Burns léčí s nekontrolovatelnými výbuchy vzteku, svému pacientovi oznámí, že po sedmdesáti letech to s ním vzdává. Krátce potom umírá. Jeho poslední slova zní, že Burns nikdy nebude moct mít vlastní rodinu. Pan Burns najde řešení, když jeho auto srazí nepozorného profesora Frinka, který na ulici zkouší brýle pro virtuální realitu. Burns se rozhodne pořídit si virtuální rodinu. Uspořádá konkurz a vybere si Simpsonovi. Marge, Bart, Líza a Maggie podepíšou s panem Burnsem smlouvu na to, že bude příštích deset let novou hlavou jejich rodiny. Homer zůstává sám doma a je mu smutno, dokud se neseznámí se sousedkou, která stejně jako on miluje pivo a nenávidí Flanderse.

03) Nesnášíme Boston

Homer přistihne Barta při tom, jak fandí vítěznému fotbalovému týmu z Bostonu. Vytáhne celou rodinu na výlet, aby Bartovi i všem ostatním dokázal, že Boston je naprosto příšerné město. Jenže věci nejdou podle plánu. Celou rodinu nadchne místní systém zdravotnictví. Lízu a Marge okouzlí akademické prostředí a možnosti Massachusettského technologického institutu. Dokonce i samotný Homer propadne tomu, jak se v Bostonu hrají kuželky. A když dostane lepší práci, je rozhodnuto. Simpsonovi se stěhují do Bostonu!

TOP 10: Naše oblíbené seriálové znělky

04) Speciální čarodějnický díl XXVII

Ve speciálním čarodějnickém dílu Simpsonovi vyrazí na včasný nákup vánočního stromečku a stanou se obětmi přepadení Křiváka Boba, mimozemšťana Kanga a spol. Následuje parodie na filmy Hunger Games a Šílený Max: Zběsilá cesta: Líza vede povstání proti panu Burnsovi, který vlastní veškerou vodu v celém vyprahlém Springfieldu. V dalším příběhu Lízu postihne prokletí: každý, s kým se kamarádí, zahyne hroznou smrtí. Lízina imaginární kamarádka Rachel vraždí, aby se stala její nejlepší přítelkyní. Poslední příběh je parodií na špionážní filmy Goldfinger a Kingsman: Tajná služba: Vočko zachrání Barta před šikanou, prozradí mu, že osazenstvo jeho baru jsou ve skutečnosti tajní agenti, a chce, ať Bart přijme uvolněné místo po Homerovi, který zmizel.

05) Důvěřuj, ale prověřuj

Šáša Krusty začne prodávat nové sladkosti, které jsou tak dobré, že dokonce chutnají i jemu. Ale Líza rychle odhalí, že u každého, kdo si na nich pochutná, vzniká nebezpečná závislost. Společně s Bartem se rozhodne přijít celé věci na kloub. Homer mezitím závidí kolegům z práce, kteří mají lepší postavení než on. Požádá Marge, ať mu pomůže lépe se oblékat, aby byl v práci úspěšnější. Jenže dokážou jeho nově nabyté ambice překonat hluboko zakořeněnou apatii, alkoholismus a vztek?  

6) Kouč „K“

Marge přinutí Homera, ať se zastane Millhousova otce Kirka a začne s ním trénovat dětský lakrosový tým. Kirk trénuje, a Homer se fláká na kraji hřiště. Kirk si myslí, že Homer je jeho nový nejlepší kamarád, a snaží se mu vnutit své největší hobby: návštěvy striptýzových barů. Ale Homerovi to je proti srsti, Kirk mu leze na nervy a nakonec ho před všemi urazí. Kirk se naštve a zmizí právě v tu nejhorší chvíli – když se už blíží důležitý zápas šampionátu.

Simpsonovi: Společnost Fox se snaží dosáhnout zamítnutí žaloby, která by ji mohla stát čtvrt miliardy dolarů

Zdroj: Prima COOL

0 komentářů:

Okomentovat

Děkujeme za Váš názor.