pondělí 2. března 2015

Fantastická čtyřka: Režisér Josh Trank vysvětluje to, že je Johnny Storm tmavé pleti

Asi vám neuniklo, že Human Torch má trošku jiný odstín, než jsme byli dosud zvyklí.


V nové verzi Fantastické čtyřky (2015) samozřejmě uvidíme všechny čtyři veleznámé hrdiny (Mr. Fantastic, Invisible Woman, The Thing a Human Torch), ale někteří z nich přece jen budou vypadat trošku jinak, než v komiksové předloze. Pokud pomineme to, že představitelé hlavních rolí jsou docela mladí, tak se určitě nejvíce řešil fakt, že Johnnyho Storma/Human Torch ztvární Michael B. Jordan. A asi vám neuniklo, že je to Afroameričan. Mnohým se asi vybavila scéna z jednoho dílu Smrtonosné zbraně, kdy jedna postava pronáší frázi: "Ale on je černej."

Právě (ale nejen) o tom se rozpovídal režisér nové Fantastické čtyřky Josh Trank:

"Pracoval jsem s Michaelem B. Jordanem a jeho postavou, Stevem, ve filmu Kronika a ten má hodně společných věcí s Johnny Stormem. A měl jsem dojem, že bude zajímavé pozměnit dynamiku rodiny Stormových, což jsou bratr a sestra a přenést ji do 21. století v tom smyslu, co považujeme za normální. Sám mám smíšenou rodinu a už dávno neplatí, že to je něco zvláštního, ale přesto to v běžné filmové realitě příliš nevidíme. Je to něco, co považuji za zajímavé a také za výzvu, představit takové sourozence."

A co můžeme očekávat od Sue Storm, kterou ztvárňuje Kate Mara?

"Vždy tu byly dvě kategorie Sue - verze v podobě necudné sekretářky a verze brilantní vědkyně. Tohle je velmi, ale opravdu velmi chytrá Sue, které má svou důstojnost a je zásadová."

Josh má recht, v dnešní době jsou v kurzu sebevědomé a soběstačné ženy, přívěšky hlavních hrdinů, jejichž jediným úkolem je být sexy, patří už jen do erotické branže.

A jak je aktuálně zvykem, na rozdíl od předchozích filmů, tento bude mnohem temnější:

"Pro mě byly originální dva filmy velmi podobné tomu, co můžeme v poslední době vidět v mnoha filmech a tím myslím, že byly velmi odlehčené. To prostě není něco, o co bychom měli já a Simon (Kingberg, spoluscenárista, pozn. redakce) jako vypravěči zájem. Tady máme příležitost natočit něco, co je pro nás výzvou, je to tragické a dramatické. Právě tady se nám skýtá možnost. Raději se vydáme opačným směrem, než abychom vsadili na tón, který vychází přímo ze stránek."

Zajímavé, nám naopak přijde, že spousta projektů chce být "Nolanovsky" temná a ne rozjuchaná. Ale Trank to asi vidí jinak.

To, jak se mu povedla Fantastická čtyřka, zda jí bude depresivnější atmosféra slušet, se dozvíme 6. srpna 2015.

Myslíte, že k Fantastické čtyřce odlehčenost prostě patří nebo se vám líbí Trankův názor?

11 komentářů:

 1. Totální kokotina jak tmavej Johny tak temná atmosféra. Myslím že temnému pojetí dětských postav se dokonale vysmál i zde zmiňovaný short film s Power Rangers.
  Jestli nebude Mr. Fantastic na kokainu, aby to bylo dost cool tak jsem zklamanej :D. A ani černoch to nevtrhne :D :D

  OdpovědětVymazat
 2. Mě se to zamlouvá. Jinak tu temnost mají jenom snad DC ne. Marvel jede spíš tu rozjuchanost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. X-Meni mi taky moc rozjuchaní nepřijdou.

   Vymazat
 3. Jde snad o výsledek a né o ingredience.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. špatné ingredience = špatný výsledek ;). Právě ty ingredience jsou snad základ aby mohlo vzniknout něco dobrého

   Vymazat
 4. Mě se líbily předchozí filmy a tenhle se mi bude líbit taky, černoch nečernoch.

  OdpovědětVymazat
 5. Proč jenom černoch? A co ostatní etnika? Proč to neni poskládaný takhle- arab, černoch, bílej a mexikánka? :D To by byla teprve moderní fantastic four :D Indián tam bejt nemusí, na ty sere pes, ty se dneska neprosazujou tak hlasitě jako ostatní :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ešte ti tam chýba aziat, takže by to museli prerobiť na fantastic five :)

   Vymazat
 6. Né takhle zkazit předlohu to se nesmí. Human Torch má bít bílej to je výsměch všem co čtou komiksy.

  OdpovědětVymazat

Děkujeme za Váš názor.