pátek 9. ledna 2015

Hvězdy našeho mládí: Ledové ostří - Co dělají a jak vypadají herci ze sportovní romance?

Nesourodá dvojice, která se do sebe zakouká. Nic originálního, že? Ale přesto jsme u tohoto filmu byli na měkko.

Příběh rozmazlené krasobruslařky Kate Moseley (Moira Kelly) a neotesaného hokejisty Douga Dorseye (D. B. Sweeney), kteří musí vytvořit krasobruslařský pár, aby se mohli zúčastnit olympiády, režíroval Paul Michael Glaser podle scénáře Tonyho Gilroye (scenárista série o Bourneovi). Premiéru měl film v roce 1992 a vydělal 25 milionů dolarů.

Kritiky byly vcelku pozitivní a film se stal projektem, který televizní stanice rády a často opakují. Vzniklo také několik pokračování (konkrétně tři), ale s odlišným obsazením.

D. B. Sweeney/Doug Dorsey

Přestože už před Ledovým ostřím měl D. B. na kontě zajímavé filmy (například Zahrady z kamene Francise Forda Coppoly), právě až krasobruslařská romance ho dostala do povědomí diváků. V následujících letech si na nedostatek práce nemohl stěžovat, objevil se například v komiksové adaptaci Spawn (1997) nebo Zápisníku hvězdné oblohy (1999). V roce 2000 pak jeho hlas zazněl ve filmu Dinosaurus. Všimnout si ho mohli i fanoušci oblíbených seriálů jako je Dr. House, Castle na zabití, Myšlenky zločince a aktuálně se objevuje v Dva a půl chlapa. Kromě toho často pracuje na reklamách a dabuje. Namlouvá spoty na kanálu moderátorky Oprah Winfrey nebo pořady na stanici National Geographic. Promlouval i ve skvělých animovaných seriálech Avatar: Legenda o Aangovi a Legenda Korry. V roce 2012 se pak mihl v 96 hodin: Odplata. Sweeney je velký podporovatel americké armády, založil stránku, která pomáhá doručovat vzkazy vyjadřující podporu vojákům v aktivní službě i na odpočinku a často navštěvuje vojáky na misích v zahraničí. V roce 2000 se D. B. oženil s Ashley Vachon, mají dvě děti Cade a Codyho.

Moira Kelly/Kate Moseley

Ve stejném roce, kdy mělo premiéru Ledové ostří, se objevila v ceněném životopisném snímku Chaplin s Robertem Downey Jr. a stejně jako D. B. i Moira se věnovala také dabingu, její hlas zazněl ve třech dílech legendárního Lvího krále. Herečce se také velmi zalíbila nezávislá tvorba, takže si zahrála například v chválených Životních jistotách. Cizí jí nejsou ani seriály, konkrétně například One Tree Hill nebo Hrdinové. I zatím její poslední práce byla na seriálu a to V těle boubelky, kde si zahrála v roce 2013. Letos bude k vidění v seriálu The Lion Guard a v televizním filmu A Smile as Big as the Moon. Moira je katolička, takže když se měla ve filmu Twin Peaks (1992) objevit v hanbatých scénách, poradila se s knězem. Ten jí sdělil, že pokud je to pro umělecké účely, je to v pořádku. Stejně jako D. B. i Moira vstoupila do chomoutu v roce 2000. Vzala si byznysmena Stevea Hewitta, mají spolu dvě děti, Ellu a Eamona.

Byli jste u sledování Ledového ostří také celý zjihlí nebo vás podobné filmy nechávají chladnými?

2 komentářů:

  1. A co seriál Podivné náhody, kde hrál D. B. Sweeney hlavní roli? Kdysi dáááávno běžel ve velmi pozdním čase na Nově.

    OdpovědětVymazat
  2. A Oheň v oblacích???

    OdpovědětVymazat

Děkujeme za Váš názor.