pátek 29. srpna 2014

Hvězdy našeho mládí: Plný dům - Co dělají a jak vypadají herci z oblíbeného sitcomu, který se vrátí na obrazovky

Roztomilá neškodně sentimentální zábavná podívaná Plný dům se začala vysílat v roce 1987. To už je nějaký ten pátek. Jak se změnili představitelé hlavních rolí a čemu se teď věnují?

První díl se objevil 22. září 1987, poslední 23. května 1995, seriál se dočkal osmi sezón a dohromady 192 dílů. Tento měsíc bylo oznámeno, že vznikne reboot, ovšem, ten by měl na scénu přivést většinu z původního obsazení.

Seriál nebyl zrušen proto, že by neměl sledovanost, ABC se za počet diváků, kteří usedali k obrazovkám, nemuselo stydět, ale stanice oznámila, že náklady na produkci jsou příliš vysoké. Ovšem rozloučení Plného domu proběhlo ve velkém stylu, sledovalo ho 24,3 milionů diváků. Sitcom se mimochodem nadále těší velké oblibě, jeho reprízy lákají k obrazovkám slušné počty lidí.

Pokud jde o ústřední song, tak ten stvořil Jesse Frederick společně s Bennettem Salvayem a duchovním otcem série Jeffem Franklinem. Píseň nazvali Everywhere You Look.

Aktuálně se mluví o tom, že nová verze, kterou by měl napsat právě Jeff Franklin, by měla mít minimálně 90 dílů, pokud prvních 10 epizod dosáhne předem stanovené sledovanosti. O projekt má zájem Warner Bros. Television.

Bob Saget/Danny Tanner

Bob, který je známý komik (přestože se proslavil rodinným sitcomem, tak během svých vystoupení používá velmi peprný jazyk) a moderátor (provázel pořadem o nejvtipnějších domácích videích America´s Funniest Home Videos) se po konci natáčení Plného domu věnoval novému sitcomu Raising Dad, ve kterém si zahrála i Kat Dennings. Ten ale vydržel na obrazovkách jen jednu řadu. Dva roky pak moderoval soutěž 1 vs. 100. V roce 2005 jsme začali slýchat jeho hlas v sitcomu Jak jsem poznal vaši matku, kde promlouval hlasem budoucího Teda. O dva roky později HBO vysílalo komediální show That Ain´t Right, kterou věnoval svému zesnulému otci Benovi, který zemřel v roce 2007. Bob se dál věnoval hlavně televizi (Vincentův svět), ale působil i v divadle na Broadwayi. V roce 2008 běžel kabelové televizi Comedy Central speciál The Comedy Central Roast of Bob Saget. O rok později Bob znovu zkoušel štěstí se sitcomem, konkrétně Surviving Suburbia, ale opět se dočkal jen jedné řady. V minulém roce pak Bob vyrazil na komediální turné Bob Saget Live: The Dirty Daddy Tour po Austrálii. Bob se také věnuje režii (Holky jdeme na to aneb putování tučňáků) a je velmi aktivní v charitě, především v boji proti chorobě jménem systematická skleróza, na kterou zemřela jeho sestra.

SOUVISEJÍCÍ: KRÁSKA TÝDNE: KAT DENNINGS - SMYSL PRO HUMOR JE PROSTĚ SEXY

John Stamos/Jesse Katsopolis

John se kromě herectví věnuje i hudbě, ale nejvíce se proslavil právě před kamerou. Jeho zlomovým projektem byl Plný dům, ovšem po jeho konci se neztratil z dohledu. Objevil se v hromadě seriálů, od Přátel, přes Pohotovost až po hudební seriál Glee. Stejně jako Bob, i on se mihl ve Vincentově světě a s Bobem spolupracoval na Holky jdeme na to aneb putování tučňáků, kde nadaboval jednoho z tučňáků. Navíc se objevil i v The Comedy Central Roast of Bob Saget. Následovaly role v reklamách nebo dalších seriálech (Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti). V minulém roce pak podepsal smlouvu na účast v seriálu Necessary Roughness. John se dál věnuje i hudbě (už od mala bubnoval, ale zvládá i spoustu jiných nástrojů) a hraje také v divadle, často v muzikálech. Stamos byl do roku 2005 ženatý s herečkou Rebeccou Romijin (ano, Mystique z X-Menů).

Dave Coulier/Joey Gladstone

David se začal zajímat o kariéru komika už na střední škole, ale také se intenzivně věnoval hokeji. Zvítězila u něj komedie, kvůli které vzdal i vysokou školu a naplno se začal věnovat vystoupením. V jeho biografii také často figurují hlasové role (Scooby-Doo a Scrappy Doo, The Real Ghost Busters). Ostatně, svým parodováním různých osobností bavil i kolegy na natáčení Plného domu. Po konci natáčení pokračoval v dabingu (Extreme Ghostbusters, Teen Titans), ale samozřejmě nadále hrál i v projektech, kde se objevil v celé své krásy (The Family Holiday). Založil také společnost zabývající se tvorbou zábavných pořadů pro dětské publikum nazvanou F3 Entertainment. V roce 2006 si zabruslil v reality show Skating with Celebrities, kde mu byla partnerkou olympijská medailistka Nancy Kerrigan. V roce 2009 působil také komisař ve společnosti starající se o propagaci wrestlingu. Nahradil Boba Sageta. Dave se dál věnuje hraní, ale také komediálním vystoupením, jezdí s nimi po USA a Kanadě. Plus spustil humoristickou webovou stránku cleanguys.TV. Z prvního manželství s modelkou a herečkou Jayne Modean má Dave syna Luca, následně chodil se zpěvačkou Alanis Morissette, ale v roce 2005 se dal dohromady s fotografkou Melissou Bring. Vzali se v tomtéž roce. Ve volném čase se věnuje pilotování, softballu a hokeji.

Candace Cameron/D.J. Tanner

Candace, která je mladší sestrou herce Kirka Camerona (Growing Pains), se rozhodla pro stejnou kariéru a tak se začala objevovat v reklamách, poté také v sitcomu Growing Pains a další projektech, byť hlavně v menších rolích. Hlavní roli získala v seriálu Plný dům a během natáčení se objevila například ve filmu Pointa (1988) s Tomem Hanksem. Jako první osobou v historii dvakrát moderovala předávání cen Nickelodeon Kids´ Choice Awards a to v roce 1990 a 1994. Když padla poslední klapka Plného domu, Candace se ještě objevila v několika projektech (Boy Meets World). Když se jí ale v roce 1998 narodila dcera Natasha, rozhodla se soustředit na rodinu. Po roce 2000 se objevila v několika pořadech věnovaných osmdesátým létům (I Love the ´80s) a spolumoderovala projekt 50 Cutest Child Stars: All Grown Up. Hraní se začala znovu věnovat intenzivněji (Make It or Break It) a v tomto roce byla účastnicí reality show Dancing with the Stars, kde spolu s tanečníkem Markem Ballasem skončila třetí. Candace je vdaná za hokejového hráče Valeriho Bure, mají spolu tři děti, zmíněnou Natashu, syna Leva (narozen 2000) a syna Maksima (narozen 2002)

Jodie Sweetin/Stephanie Tanner

Jodie, která začala působit v reklamách už jako capart, se po konci Plného domu soustředila na studia na Chapman University v Kalifornii. Na obrazovky se vrátila jako moderátorka taneční soutěže Pants-Off Dance-Off. Zahrála si v pilotním dílu temné komedie Small Bits of Hapiness, která se dočkala pozitivního přijetí. Následně se zaměřila hlavně na nezávislé filmy (Redefining Love) a zatím jejím posledním projektem je film Walt Before Mickey, který se nachází ve fázi postprodukce. Jodie se vdala už ve dvaceti letech za policistu Shauna Holguina, za družičku jí šla Candace Cameron a její dcera Natasha rozhazovala okvětní lístky při průchodu uličkou. Ale bohužel, ani účast její kolegyně jí štěstí nepřinesla, pár se rozvedl v roce 2006. V roce 2007 se ale vdala za koordinátora přepravy u filmových produkcí Codyho Herpina. V roce 2008 se jim narodila dcera Zoe. Ve stejném roce ale začali žít odděleně, o dva roky později byl dokončen jejich rozvod. Jodie je jednou z těch, které "slávu" neudýchaly. Po konci Plného domu začala užívat drogy, prý proto, že byla "znuděná". O svých zážitcích napsala v roce 2009 knihu unSweetined, kde popisuje své zkušenosti s drogami a alkoholem a léčbou závislosti.

Ashley a Mary-Kate Olsen/Michelle Tanner

Asi víte, že Michelle si v seriálu zahrála dvojčata Olsenova, pro které to byla jejich první role. Ostatně není divu, poprvé se v seriálu děvčata objevila, když jim bylo devět měsíců. Když holky trošku vyrostly, začaly také natáčet různé filmy, například Jeďme k babičce (1992), kde si s nimi zahráli i někteří kolegové z Plného domu. O rok později slečny vycítily šanci a založily společnost Dualstar, která začala ve velkém chrlit přesládlé filmy (Jak byl dobyt západ), které sázely na to, že v hlavní roli jsou roztomilá dvojčata. Dál jsme je mohli vidět třeba ve filmu Malé dohazovačky (1995) a dalších snadno zapomenutelných projektech. Pokračovaly i v práci na seriálech (All My Children, Sedmé nebe nebo Tak málo času, za který Mary-Kate obdržela nominaci na Emmy). Ze jména Olsen se stala výdělečná značka, v obchodech byly k dostání všemožné věci od hrnečků, přes čepice až po panenky od Mattela. Jejich značka Dualstar se stala velmi výdělečnou a v roce 2007 Olsenky ekonomický časopis Forbes vyhlásil jedenáctými nejbohatšími ženami v showbyznysu s majetkem ve výši 100 milionů dolarů. Poté, co sestry dospěly, začaly se zaměřovat i na módu, ostatně Mary-Kate byla označena za módní ikonu (její styl je nazýván "homeless" look nebo trochu lichotivěji "bohemian-bourgeois"). Dvojčata nejdříve navrhla kolekci oblečení pro děti pro Wal-Mart, ale později  založila svou vlastní módní značku The Row a nadále se soustředí hlavně na módu.

Máte radost, že se Plný dům vrátí?

10 komentářů:

 1. A co Rebeka? Ta tam byla taky důležitá.

  OdpovědětVymazat
 2. Chybí Rebecca.A kdy se ten seriál vrátí?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zatím nebylo stanoveno datum.

   Vymazat
  2. Mě ten seriál fakt chybí na chvíli mi ho nahradil krok za krokem ale ten teď taky​nejde tak ten plný dům vraťte prosím​ ������

   Vymazat
 3. Martina Poláková


  Překrasný seriál,ale na těchto stránkách chybí Rebecca a Nikdy a Alex...Miluji ten seriál...


  Ps:Kdy budou další díly?Budu vám moc vděčná..A kdo by neměl rád PLNÝ DŮM..

  OdpovědětVymazat
 4. Pardon to jsem JÁ M.Poláková to má být Nicky a Alex...

  OdpovědětVymazat
 5. Dalsi dily maji byt v roce 2016. Tadyten mesic se zacali natacet. Novy serial se bude jmenovat Fuller house (plnejsi dum). Strasne moc se tesim ��

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jestli jse mužu zeptat na jaké stanici smíchov? Já se taky těším!

   Vymazat
 6. a co kometa.na neho ste si nevspomeli?

  OdpovědětVymazat

Děkujeme za Váš názor.