pondělí 28. prosince 2015

TOP 10: Nejvíc pirátsky stahované seriály roku 2015

Bilancování roku 2015 je v plném proudu a kdopak to vyhrává mezi seriály u pirátů na torrentech?

Už čtvrtý rok za sebou si korunu pro nejstahovanější seriál roku podle serveru Torrentfreak bez zaváhání vybojovala Hra o trůny. Její finále si stáhlo 14,4 milionu lidí. Na druhém místě se umístilo The Walking Dead s 6,9 miliony a třetí byla Teorie velkého třesku se 4,4 miliony.

Zajímavé přitom je, že v běžné sledovanosti je tomu jinak. Nejvíce diváků má Teorie velkého třesku (cca 18,3), která ale běží na celoplošné stanici. The Walking Dead se solidně drží na kabelovce AMC s 15,7 miliony a Hra o trůny má na HBO jen 8 milionů a nějaké drobné.

Mezi piráty se zvedl oproti dřívějším rokům zájem o kopie ve vyšším rozlišení, nicméně pořád vede 480, následuje 720 a 1080.

Vypadá to také, že i když nejrůznější organizace prudí seč jim síly stačí, pirátství není na ústupu. Naopak, čísla rostou, čehož důkazem je i letošní pokoření rekordu v počtu lidí, kteří v jednu chvíli současně sdíleli jednu z epizod Hry o trůny  - bylo jich 258 131.

A finální pořadí nejstahovanějších seriálů (první tři místa se oproti loňskému roku nezměnila) vypadalo takto: