18. 07. 2010 20:59 | Rubrika: Film | Návštěvnost kin
Inception
Návštěvnost kin: Počátek okouzlil diváky, Bruckheimer a Cage si rvou vlasy
Na tohle léto většina hollywoodských producentů jen tak nezapomene. Série průšvihů pokračuje.

Od Nolanových filmů si lidé slibují zázraky a Počátek není výjimkou. Reakce jsou takové, že ti hodnější diváci tvrdí, že je to úžasný sci-fi zážitek, ti krutější pak, že je to nerevoluční, ale zábavný film. Ale pořád nám z toho vychází, že jde o titul, který si fanoušek filmu nesmí nechat ujít.
Po megaúspěchu Temného rytíře si Nolan mohl poručit 160 milionů dolarů a naložil s nimi dobře. Ovšem jestli někdo doufal, že Počátek vyrazí svými premiérovými výdělky dech, tak asi bude zklamaný, protože zatímco Temný rytíř startoval s více než 158,4 miliony, tak Počátek „jen" s 60,4. Není to málo, je jasné, že z projektu propadák nebude, ale doufalo se v trošku víc.
Jen o jednu příčku spadl skvělý animák Já, padouch. Na udržení slušné pozice mu stačilo 32,734 milionů dolarů, což v celkovém součtu znamená překročení 118 milionů dolarů v severoamerických kinech. Není divu, že se počítá s druhým dílem. Ten první stál 69 milionů a to je přibližná částka, jakou mají hollywoodští producenti jako rozpočet na oběd na půl roku.
Ani magie nezachrání Cageovu kariéru
Po vcelku povedeném Princovi z Persie vypustil producent Jerry Bruckheimer dalšího „koně" ze své stáje. Ale opět nejde o žádný megahit. Zatímco jeho bývalý „bratr v triku" Michael Bay si mne ruce, když si přepočítává zisky z Transformerů, tak Jerry je o poznání nervóznější. Jeho novinka Čarodějův učeň s Nicolasem Cagem propadla. 17,373 milionů pro 150 milionový letní biják je pořádná „jobovka". A přitom to nakonec není taková hrůza, jak se zdálo. První recenze sice byly docela kruté, ale teď už se šplhá poměr pozitivních recenzí dle RottenTomatoes k vcelku snesitelným 40 %. Pro Bruckheimera jde ale o možná nejhorší léto v jeho producentské kariéře a bude se muset zamyslet, co dělá špatně. Dva propadáky ze dvou... o tom se mu nejspíš nezdálo ani v nejhorších nočních můrách.
Nejsnesitelnější film ze Twilight ságy - Zatmění vysál z kapes roztoužených dívek snících o lásce s nemrtvým upírem nebo svalnatým vlkodlakem 13,5 milionů. Celkové zisky ze světa jsou skoro 484 milionů dolarů.
Jeden z nejlepších animáků - Příběh hraček 3 slétl jen o jedno místo na pětku s 11,742. Prozatímní kompletní tržby jsou úctyhodných 630,209 milionů dolarů. Jeden z mála filmů z poslední doby, který má to štěstí, že se dá označit za výrazně výdělečný.
Shyamalan už dávno není machr
Kulatých deset milionů si odnáší Sandler a spol. se svou komedií Machři. Jde o klasický případ odlehčené, nijak promyšlené komedie, kterou kritici zbuzerují, ale divákům se líbí. Zatím se zisky z celého světa blíží k hranici 140 milionů, což je slušné číslo.
7,45 milionů si vyfoukal Poslední vládce větru, který i přes naprosto úděsné hodnocení kritiků není až tak velkým propadákem. Mluvíme o finanční stránce. Z USA si odnáší 115 milionů, což relativně jde. Ovšem spoléhá se tu na zbytek světa, která je jedinou nadějí na protlačení filmu do černých čísel.
Predátoři se propadli z trojky na osmičku. Hlavní nápor fanoušků vesmírných lovců se odehrál v prvním týdnu a teď už zájem jen výrazně slábne. Tento víkend si odnáší 6,8 milionu, celkově pak něco málo přes 40 milionů z USA a Kanady. Zbytek světa doufám bude o dost štědřejší.
Zatím spolu, zatím živi se blíží k 70 melounkům z severní Ameriky, což také není žádná sláva (rozpočet 117 milionů dolarů). Necelých 108 milionů jsou kompletní tržby a to také není žádná bomba. Tento týden 3,7 milionů dolarů.
Poslední místo si vymlátil nový Karate Kid s 2,2 miliony dolarů, kterého se finanční problémy netýkají. Už dávno jde o potvrzený finanční úspěch.
Sladká dívka nebo drsná amazonka?
Příští týden mají premiéru dva velmi různorodé filmy. Tím prvním je komedie s mladou hvězdičkou ze stáje Disney Selenou Gomez, která nese jméno Ramona.
Bez mučení přiznáváme, že mnohem více nás zajímá Angelina Jolie v thrilleru Salt. Třeba zlomí prokletí ženských akčních hrdinek, které to na plátně nemají vůbec lehké. Plno chlapů holt nemá zájem jít do kina a sledovat ženskou, jak někomu nakopává zadek a ženské zase nemají zájem o akci, ale snad si Salt své publikum najde.
Sdíletautor: Jan Lysý


diskuze
zalinkovat:
přeposlat článek
verze pro tisk























































