sobota 30. listopadu 2013

VyVolení 4: Pět největších kiksů čtvrté řady kontejnerové reality show


Co nás nejvíce zklamalo na letošní řadě VyVolených? A rozhodně to není to, že už skončila.

Včera jsme se po několika měsících dozvěděli, kdo získal výhru pěti milionů korun (více zde) a tak nastala doba na klasický krok a to zhodnocení a rozčilování se nad tím, jaká poslední řada VyVolených na českých obrazovkách byla, co se nám nelíbilo a co nás zklamalo.

pátek 29. listopadu 2013

VyVolení: Klady a zápory Vlada a Pavlíny

Poslední série VyVolených v Česku je těsně před svým koncem. Dnes večer od 20:15 na TV Prima začne Grandfinále, v němž se střetne dosavadní favorit Vladko s překvapivou finalistkou Pavlínou. Kdo z nich si domů odnese 5 milionů korun a titul vítěze VyVolených 2013? O tom snad (když nedojde k manipulaci) rozhodnou televizní diváci. Já vám teď ale přináším svůj názor na oba finalisty, jejich klady a zápory. Kdo by si výhru nejvíce zasloužil?

X Factor Slovensko startuje! Přihlaste se na casting!

Největší pěvecká show současnosti přichází na Slovensko a již na jaře se dostane do vysílání televize JOJ (pravděpodobně i JOJ Plus). Vy přitom můžete být přímo u toho. Pokud máte pěvecké ambice a chcete zkusit svoje štěstí, můžete se přihlásit na této stránce. Soutěžit v X Factoru Slovensko navíc mohou i Češi, záleží jenom na tom, zdali máte dostatečný "faktor X".

Zatím se detaily týkající se projektu neznají, ale víme alespoň to, že už je vybraný moderátor a vzhledem k rozdělení na kategorie budou k dispozici čtyři porotci. Kategorie by pak měly být následující:

Kluci
Holky
Starší nad 28 let
Skupiny

Zkusíte své štěstí? Koho byste si přáli za mentora, kdybyste se do X Factoru dostali?

Vítězem poslední řady VyVolených v ČR je historicky první vítěz Vlado Dobrovodský!

Petr Zvěřina to řekl správně. VyVolení jsou Vlado Dobrovodský a Vlado Dobrovodský je show VyVolení. Jedno bez toho druhého pořádně nefunguje. Dnes večer český hlasující národ dokázal, že není jenom závistivý a že umí odměnit člověka, který se dlouhé tři měsíce staral o emoce i zábavu. Bez ohledu na to, že už jednou vyhrál.

úterý 26. listopadu 2013

Recenze: Doctor Who: The Day of the Doctor - Válečník, Hrdina a Bradička

Datum 23. listopadu 2013 se do televizní historie zapsalo jako den, kdy byl odvysílán speciální díl kultovního britského sci-fi seriálu Doctor Who (Pán času). Na tento den čekala celá armáda Doktorových fanoušků po celém světě už od chvíle, kdy přerušený seriál přivedl Russell T. Davies zpět na obrazovky veřejnoprávní BBC. Stála veškerá očekávání a neuvěřitelný hype za to?

pondělí 25. listopadu 2013

Česko Slovensko má talent 4 (1. semifinále): Když nevíš, tak se toč!

První přímý přenos čtvrtého ročníku show Česko Slovensko má talent z prostor Slovenské televize je za námi. Představila se první devítka soutěžících, ze které čtveřice nejlepších postoupila do finále. Jak celý večer proběhl a zvolili diváci a porota finalisty správně?

Vystoupení č. 1: Magic Free Group Brno

Jestli Jaro dívkám v divadle vyčítal jistou nesynchronizovanost, tak tentokrát nemohl. Synchronní to tentokrát bylo, ale tak nějak se stalo, že ta synchrinizace přišla na úkor nápaditějšího a údernějšího čísla. Chybělo mi něco víc než jen pár zdařilých tanečních pohybů. Něco, co například Geri Halliwell, porotkyně australského Talentu, nazývá osobností. U tanečních skupin je osobnost téměř zašlapaná do země, protože se divák těžko ztotožní s dvaceti lidmi. Aby se to stalo, musí být číslo nezapomenutelné, to bohužel nebylo. Na postup ne.

Gorilla hodnotí: 2-

VyVolení 4: Kdo si zaslouží vítězství?

Už jen pár dnů a dozvíme se, kdo si odnete pět milionů dolarů jako výhru ve čtvrté řadě kontejnerové reality show VyVolení. Už se snad ani nemá cenu zabývat tím, že štáb tentokráte nepředvedl zrovna excelentní práci a to říkáme velmi slušně. Na jedné straně má u nás Prima plusové body za stanici Cool, která je věrna svému jménu a snaží se přinášet kvalitní seriály a pořady, na té druhé musíme poznamenat, že pokud jde o reality show, tak to ne vždy dopadá skvěle. Stačí si vzpomenout na to, jak dopadl Survivor, nedávný Hotel Paradise a aktuální VyVolení 4. Právě u Hotelu Paradise a VyVolených se ukázalo, jak může celkový zážitet zkazit to, kdy štáb zasahuje více, než je zdrávo.

sobota 23. listopadu 2013

VyVolení: Štáb pod vedením Šárky Šedivé finišuje štvavou kampaň na Vladka Dobrovodského

Vladko Dobrovodský je bezesporu nejdiskutovanějším hráčem čtvrté řady VyVolených. Poté, co byl diváky i přes své vítězství v první řadě zvolen zpět do vily, začala se čtvrtá série točit hlavně kolem něj. A to očividně nevydýchala hlavní postava štábu VyVolených Šárka Šedivá, která od té doby začala proti Vladkovi rozjíždět negativní kampaň. Nutno ale hned na začátku podotknout, že Vladkovi byla opětovná účast ve vile nabídnuta samotným štábem. Diváci ho zvolili pouze z omezeného výběru.

Už v úvodním odstavci jsem odhalil největší neduh letošní řady VyVolených. Tím je samozřejmě štáb, který ve svých rozhodnutích nevidí za roh. Od začátku se rozhodne zvednout sledovanost opětovnou účastí šampióna z první série, ale teprve až poté, co ostatní, vedení Thomasem, začínají brblat, že to není spravedlivé, a tyto výroky jsou podporované i Thomasovými fanoušky na Facebooku, teprve poté štábu dochází, že by mohl přijít o diváky (ve skutečnosti má show nejvyšší sledovanost právě ve chvílích, kdy je v Duelu Vladko) a o napětí, jelikož se dá očekávat Vladkovo celkové vítězství. Do téhle šlamastyky se tedy štáb dostal sám, nikdo jiný mu do ní nepomohl.

úterý 19. listopadu 2013

Nova na jaře vrátí Hlas Česko Slovenska, vyjede Prima s X Factorem?

Už je to tak! I přes velký pokles sledovanosti u jarní SuperStar a letošního podzimního Talentu se jedna z českých komerčních televizí nemíní talentových soutěží vzdát. Řeč je o televizi Nova, která na jaře 2014 vyjede již s druhou řadou pěvecké soutěže Hlas Česko Slovenska. A opět to bude ve spolupráci se slovenskou Markízou, která podle mnohých indícií do Hlasu Novu "navezla".

V tuto chvíli není jasné, kdo usedne do koučovských křesel a kdo bude moderovat (Leoš Mareš má smlouvu na Primě), ale zájemci (nově dostanou šanci i pěvecká dua) se mohou už teď hlásit na stránkách www.nova.cz. Druhá řada by snad také měla být opatřena změnami podobnými v nových řadách amerického Hlasu (mimo jiné Krádežemi soutěžících po Soubojích).

pondělí 18. listopadu 2013

Seriál Preacher: Televizní stanice AMC připravuje seriálovou podobu kultovního komiksu

Televizní stanice AMC v současné době vysílá seriál Živí mrtví, který láme rekordy ve sledovanosti, ale společnost nehodlá usnout na vavřínech a kromě toho, že zvažuje spin-off ke svému megahitu, pokukuje i po dalších projektech, které by mohly mít u publika úspěch.

Do jejich hledáčku se dostal kultovní komiks Preacher dvojice Steve Dillon a Garth Annis. Ten se snaží na plátna nebo obrazovky dostat už dlouhou dobu, ale není to jednoduchá látka. Preacher je velice nekompromisní záležitostí, která se s ničím nepáře a filmová studia preferují projekty, které osloví celou rodinu. AMC se tak zdá být vhodným domovem pro adaptaci drsného komiksu, jelikož jde o kabelovou stanici, tak není nutné se obávat hektolitrů krve nebo nahoty, případně jiných kontroverzních témat.

I když pravdou je, že prý už se jednou seriálová podoba připravovala a to pro HBO, které se také podobných aspektů nebojí, ale stanice se nakonec rozhodla, že to není podívaná, o kterou by měla zájem.

AMC je jiného názoru, protože prý už objednala pilotní epizodu. A dokonce se zdá, že na seriálu bude spolupracovat Seth Rogen, který dlouhodobě bojuje za hranou podobu Preachera. Na svém Twitteru neskrýval nadšení, že se sedm let těžké dřiny konečně vyplatilo a konečně "ožije" jeden z jeho nejoblíbenějších příběhů.

Zatím není jasné, jakou formou bude na seriálu spolupracovat, zda herecky nebo jako režisér, scenárista či producent, ale je jasné, že chce přidat ruku k dílu.

Znáte předlohu? Jste rádi, že se zřejmě dočkáme seriálu?

Česko Slovensko má talent 4 (10. díl): Semifinálová sestava je kompletní

Divadelní díly show Česko Slovensko má talent 4 jsou definitivně za námi. Diváci za uplynulých devět týdnů vybrali devět semifinalistů, porota v závěru posledního divadelního dílu skládačku doplnila o dalších devět čísel. Kdo všechno se tedy utká o naše hlasy v přímých přenosech? Kompletní seznam najdete na konci dnešního rekapu, ještě předtím se ale musíme prokousat závěrečnou divadelní nadílkou talentů i netalentů.

Ivan Krč - tanečník

Ačkoli úvodní představení bylo i kvůli Leošovi křečovité, nakonec Ivan vystřihl velice dobré taneční číslo. Akorát souhlasím s Kubou Prachařem, který poznamenal, že ta podkresová hudba byla hodně "old school" (ze staré školy). Tak jako tak bych Ivanovi mnoho šancí nedával, protože v semifinále už je tanečník Bruise a Tumar KR. Ti jsou o několik tří lepší.

Gorilla hodnotí: 2

sobota 16. listopadu 2013

Jak jsem poznal vaši matku: Dalších pár informací o chystatném spin-offu ke komediální hitovce

Sitcom Jak jsem poznal vaši matku se dočkal devíti řad, respektive finální devátá aktuálně běží na televizní stanici CBS. A přestože kvalitě jednotlivých sérií nebyla úplně konstantní, výsledky sledovanosti jsou natolik dobré, že by bylo velkým překvapením, kdyby se stanice nesnažila z tématu ještě něco vytěžit.

A překvapení se nekoná, nedávno bylo oznámeno, že se chystá spin-off nazvaný jednoduše How I Met Your Dad. Od té chvíle, jelikož nebylo k dispozici příliš informací, se spekulovalo, co od projektu čekat.

pátek 15. listopadu 2013

Simpsonovi: Společnost FXX koupila práva na syndikaci a levná tedy nebyla

Jeden z nejkultovnějších animovaných seriálu Simpsonovi je s námi už nějakých dvacet pět sezón a jen v České republice už ho vysílalo několik stanic. Aktuálně běží na Prima Cool v repríze (upřímně už ani nevíme kolikáté) a samozřejmě i v domovské USA mají o práva na syndikaci (stručně a velmi zhruba řečeno jde o odkoupení práv na vysílání na jiných stanicích než je ta domovská) zájem mnohé společnosti.

A to i přes fakt, že nejde o levnou záležitost. To na vlastní kůži poznala společnost FXX, která za práva vysílat Simpsonovi v následujících deseti letech a nabízet je v online "videopůjčovně" zaplatila velmi slušnou částku. Konkrétně jde o 750 milionů dolarů.