úterý 24. září 2013

Dexter: Jak by sérii ukončil původní showrunner Clyde Phillips?

Je jasné, že závěrečná epizoda seriálu Dexter bude tématem diskusí ještě dlouhou dobu. Ozývá se spousta nespokojených hlasů, což je u podobě oblíbených seriálů docela běžným jevem, protože málokdy je nabídnuto takové zakončení, které by uspokojilo většinu fanoušků.

To samozřejmě platí u Dextera a právě k tomu, jak vše dopadlo, přidal svůj názor Clyde Phillips, který pracoval na seriálu jako výkonný producent a do čtvrté řady také jako showrunner, tedy člověk odpovědný za každodenní natáčení. Poté se rozhodl, že chce trávit více času s rodinou a Dextera se ujal Chip Johanessen.

Clyde se vyjádřil pro pořad E! a kromě jiného prozradil, jak by si se závěrem poradil on:

"O tomhle jsem neřekl nikomu. A tohle je to, co bych udělal, pokud bych nadále pracoval na seriálu. Ovšem rozhodl jsem se nezůstat a ostatní udělali, co udělali a já s tím nemám žádný problém... a myslím si, že na finální epizodě odvedli dobrou práci. Ale tohle je to, co bych udělal já:

pondělí 23. září 2013

Recenze: Dexter - Nejoblíbenější sériový vrah se rozloučil s diváky, finální osmá řada skončila

Dlouhých osm let kuchal své oběti nejoblíbenější televizní vrah Dexter (Michael C. Hall). Dlouhých osm let se snažil skloubit na oko běžný život s „kariérou" sériového vraha. Dlouhých osm let jsme my, diváci netrpělivě čekali na každý nový díl.

Seriál Dexter inspirovaný knihou Darkly Dreaming Dexter od Jeffa Lindsaye se stal kultovním. Nejen kvůli tomu, že hlavní postavou byl sériový vrah, což je relativně odvážný krok, ale samozřejmě velkou roli mělo výtečné obsazení, hodně černý humor a některé šokující zápletky.

Jistě, že kvalita jednotlivých řad nebyla konstantní, to je v podstatě nemožné. Není třeba popírat to, že pár sezón nebylo úplně nejsilnějších, ale asi jen málokdo by si dovolil tvrdit, že některá byla vysloveně katastrofální a nekoukatelná. Dexter si dokázal udržet slušnou kvalitu, byť některé řady nesplnily to, v co diváci doufali.

neděle 1. září 2013

Recenze: Kick-Ass 2 – Krvavé, vtipné, ale také hodně sentimentální

Druhý díl nekompromisní komiksové podívané obstaral nový režisér. Uškodilo mu to nebo si zachoval svéráznost jedničky?

První Kick-Ass byl svěžím vánkem v žánru filmových adaptací komiksů. Na jednu stranu brutální, někdy vcelku temný, na tu druhou skvěle uvolněný, vtipný, s notnou dávkou nadsázky a několika skvěle ujetými scénami.

Matthew Vaughan nabídl projekt, který se v dobrém slova smyslu vymykal tomu, co jsme zatím viděli. Ne každý film nabídne malou holčinu, která cupuje nepřátele na kusy a další podobné lahůdky.

U dvojky se ale ujal jen produkce a režii zajistil Jeff Wadlow, který má na svědomí i scénář. Wadlow ta sebou nemá velkou řádku projektů, ale třeba Nikdy to nevzdávej nebo Cry Wolf nebyly špatné.